Hakkımızda

BU PLATFORMU NEDEN KURDUK?

Toprak yüzü görmeyen, ayağı yere değmeyen, çok katlı dar kafeslerde konvansiyonel sistem diye adlandırılan yetiştirme sisteminde Tavuk Yumurtası Üretimi her geçen gün dünyada ve ülkemizde itibarını kaybetmektedir. Bunun başlıca iki nedeni; toplumlarda sağlıklı, doğal ve daha lezzetli ürünleri tüketmeye yönelik bilincin gelişmesiyle birlikte hayvan hakları ve refahını ön planda tutan yetiştirme yöntemlerinin tercih edilmesidir. Tüm Avrupa ülkeleri “Free Range” denilen bu yetiştirme siteminde Tavuk Yumurtası Üretimine geçmeye başlamış olup, bunun en son örneği Fransa’nın kendi ülke meclisinde bu yönde aldığı karardır. Gerek gıda sağlığı ve gerekse hayvan hakları savunucuları bu bilincin gelişmesinde etkin rol oynamaktadırlar. Tüketim sahası çok geniş olan ve bu olumlu özellikleri taşıdığı için, tüketicinin en çok tercih ettiği gıda ürünlerinin başında “TAVUK YUMURTASI” gelmektedir. Toplum olarak bizler hep beraber tavuğun fıtratına uygun bu doğal yöntemle daha çok üretim yapılmasını sağlamaya çalışmalıyız. Sektör Yatırımcısını da bu yöntemle Tavuk yetiştirmeye teşvik etmeliyiz.

“Yumurta Tavuğu Satışı” dendiğinde sektörün lideri konumundaki  AFYON YARKA TAVUKÇULUK  olarak üzerimize düşen bu misyonu gerçekleştirebilmek için, bugüne kadar güvene dayalı iş yapma konusundaki hassasiyetimizi bu platformda da sürdürerek, sağlıklı yumurta üretimini gerçekleştiren doğal çiftlikleri şirket olarak satış konusunda desteklemek istiyoruz. Bunun için “Serbest Gezen Tavuk Yumurtası”nı gerek toptan gerek perakende nereden alacağını bilemeyen tüketiciye, yakın çevresinden başlayarak birçok adres alternatifli üreticiyi bulma seçeneği sunuyor ve aracısız direkt çiftlikle buluşturuyoruz. Böylece hem üreticiye hem de tüketiciye fayda sağlamış oluyoruz.

Bu Platformun amacı da tam olarak budur.

Bunun yanında üretici üyelerimizin tavuk dışında aynı doğal yöntemlerle yetiştirdikleri / besledikleri kanatlı hayvanlarının (hindi, kaz, ördek, bıldırcın, deve kuşu vb.) yumurtalarını da bu platformda tüketicilerle buluşturuyoruz.

Sitemizdeki fiyatlara hiç bir müdahalemiz yoktur. Üreticilerimiz kendi ürünlerinin fiyatlarını kendileri belirlemektedirler.

Bir diğer hizmetimiz de “SATILIK KÜMES MALZEMELERİ” sayfamızda üretici üyelerimizin satışa çıkardıkları sektörle alakalı diğer ürün ve malzemelerini de satınalmak isteyen alıcı müşterileriyle buluşturmuş olacağız. Bu sayfamıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Gezen Tavuk Yumurtası

Üstlendiğimiz bu görev ülkemizde bir ilktir. Bu güne kadar bu yetiştirme ve besleme yöntemiyle üretim yapan üreticilerin birarada olduğu, özgür fiyat yapısına sahip, serbest ve güvenli bir platform oluşturulamamıştı. Bunu başarmanın mutluluğunu sizlerle paylaşıyoruz. Aynı zamanda Gezen Tavuk Yumurtası’na hak ettiği değerin verilmesini sağlamak ve bu ürüne ciddiyet ve şahsiyet kazandırmak ta amaçlarımız arasındadır. Çünkü sektörde Gezen Tavuk Yumurtası piyasası ciddiyetsiz bir ortam şeklinde algılanmaktadır. Oysa bu yöntemle yetiştiricilik yapan çiftlikler az kadroyla büyük emek harcamakta ve bunun için her biri inanılmaz fedakarlıklara katlanmaktadır. Bizler bunlara bizzat yakından tanık olmaktayız. Doğal salma tavukçulukta sektörün lider Yarka yetiştiricisi AFYON YARKA TAVUKÇULUK çatısı altında çalışmalarını sürdüren bu site güvene dayalı bir Platform şeklinde çalışmaktadır. Uyarmak isteriz ki; Güven ortamını zedeleyen ve buna dönük müşteri şikayetleri aldığımız satıcı üyeyi bu platformdan derhal çıkaracağımızı ve bir daha almayacağımızı şimdiden site ziyaretçilerimize ilan ediyoruz.

Bu hizmetin tüm halkımıza hayırlı olmasını ve taraflara bereketli alış-verişler getirmesini diler, üreticilerimize destek veren herkese sonsuz teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.